Burger(s) Genealogie


picture

picture Wena Tersia BOTHA-CRONJE-[1622]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 26 Mar 1944 - Kaapstad
    Christening: 4 Mar 1945
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Marthinus Christoffel BOTHA-CRONJE-[1623] (      -      ) [MRIN:583]
         Mother: Rosa Hermien BESTER-[1624] (      -      )

Spouses and Children
1. *Willem Theron BURGER-[1621] (5 Jul 1944 -       ) [MRIN:582]
       Marriage: 8 Jul 1967 - George
       Children:
                1. Hermien BURGER-[1659] (1968-      )
                2. Izak Jacobus BURGER-[1660] (1970-      )
                3. Marthinus Christoffel BURGER-[1664] (1972-      )


picture
Gesina Wilhelmina BOTMA wed Mans-[755]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Andries Johannes BURGER-[754] (31 Mar 1859 -       ) [MRIN:249]
       Marriage: 1887
       Children:
                1. Martha BURGER-[756] (      -      )
                2. Andries Johannes BURGER-[758] (1892-      )


picture
Jan Lodewyk BOUWER-[14]

      Sex: M
AKA: Johann Ludwig Bauer
Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: Bef 2 Jun 1784
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Cornelia BURGER-[13] (1719 -       ) [MRIN:8]
       Marriage: 19 Feb 1736

Notes
General:
Hy is van Hessel-Kassel en kom in 1724 in die Kaap aan. Hy word gemeld as soldaat en slagter. Word burger in1730. Woon in1736 in Swellendam.

picture John Alexander BRADBROOK-[1392]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Ronelle BURGER-[1351] (3 Dec 1968 -       ) [MRIN:489]
       Marriage: in Swellendam


picture
Johannes Hendrik Jacobus BRAND-[1606]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 3 Dec 1942
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Martha Alida BURGER-[1605] (18 Mar 1922 - 10 Oct 1998) [MRIN:575]
       Marriage: 


picture
Jacoba BRANDENBURG-[1485]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Barend LÖBE-[1484] (Cir 1671 -       ) [MRIN:533]
       Marriage: 
       Children:
                1. Barend LUBBE-[688] (1713-      )


picture
Daniel BRINK-[1496]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: a1b1c7d4
                 


Spouses and Children
1. *Jean MULHOLLAND-[1497] (Cir 1811 -       ) [MRIN:540]
       Marriage: 23 Jan 1827 - Paarl
       Children:
                1. Johanna Helena Debora BRINK-[1495] (1833-      )


picture
Daniel BRINK-[1499]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 7 Jan 1838 - Paarl
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Johanna Helena BURGER-[1498] (14 Apr 1851 -       ) [MRIN:541]
       Marriage: Sep 1867 - Victoria Wes

Notes
Marriage Notes (Johanna Helena BURGER)
Woonagtig op hul plaas Loskop met hul troue. Later trek hulle na Ceres en woon in Johannesburg teen 1886.

picture Johanna Helena Debora BRINK-[1495]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 6 Apr 1833 - Paarl
    Christening: 16 Jun 1833 - Paarl
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: a1b1c7d4e5
                 


Parents
         Father: Daniel BRINK-[1496] (      -      ) [MRIN:540]
         Mother: Jean MULHOLLAND-[1497] (Cir 1811-      )

Spouses and Children
1. *Andries Jacobus BURGER-[385] (7 Dec 1830 -       ) [MRIN:539]
       Marriage: 8 Oct 1849 - Richmond KP
       Children:
                1. Johanna Helena BURGER-[1498] (1851-      )


picture
Carolina Petronella BROEKHUIZEN-[885]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Willem Abraham Johannes BURGER-[884] (2 Jun 1841 - Bef 18 Oct 1882) [MRIN:300]
       Marriage: 
       Children:
                1. Ester Elizabeth BURGER-[886] (1879-      )

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia