Burger(s) Genealogie


picture

picture Elo´se BURGER-[1352]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 15 May 1971 - Porterville
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: j3
                 


Parents
         Father: Eliza Louis BURGER-[1348] (1939-      ) [MRIN:471]
         Mother: Sophia Jeffrina DE BRUIN-[1349] (1939-      )

Spouses and Children
1. *Helmuth Berchter BIESENBACH-[1393] (       -       ) [MRIN:490]
       Marriage: 


picture
Elsie BURGER-[929]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 26 Dec 1733
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: c8
                 


Parents
         Father: Andries BURGER-[684] (1698-1749) [MRIN:223]
         Mother: Martha MOUTON-[686] (1709-      )


picture
Elsie BURGER-[445]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 26 Dec 1751
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: d4
                 


Parents
         Father: Schalk Willem BURGER-[284] (1720-      ) [MRIN:102]
         Mother: Hester SMIT-[285] (1723-      )

Spouses and Children
1. *J H LUBBE-[446] (       -       ) [MRIN:149]
       Marriage: 


picture
Elsie BURGER-[930]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 7 Oct 1736
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: c9
                 


Parents
         Father: Andries BURGER-[684] (1698-1749) [MRIN:223]
         Mother: Martha MOUTON-[686] (1709-      )


picture
Elsie Dorothea Maria BURGER-[1577]

      Sex: F
AKA: Ella Tante La
Individual Information
          Birth: Cir 1867
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g1
                 


Parents
         Father: Alewyn Johannes BURGER-[909] (1841-1888) [MRIN:561]
         Mother: Catharina Elizabeth OBERHOLSTER-[1572] (1842-1874)

Notes
General:
Sy het om die beurt by haar broers Willem en Charl gebly, en was nie getroud nie. Sy was 7 jaar oud by haar moeder se dood.

picture Elsie Dorothea Maria BURGER-[528]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 25 Dec 1804
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: e10
                 


Parents
         Father: Alewyn Johannes BURGER-[447] (1753-      ) [MRIN:151]
         Mother: Jacoba Wilhelmina VAN WYK-[449] (      -      )

Spouses and Children
1. *Schalk Willem BURGER-[529] (       -       ) [MRIN:178]
       Marriage: 


picture
Elsie Dorothea Maria BURGER-[917]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g3
                 


Parents
         Father: Willem Jacobus BURGER-[913] (1832-1897) [MRIN:613]
         Mother: Maria Elizabeth Johanna OBERHOLSTER-[1525] (Cir 1840-1900)

Spouses and Children
1. *Charl OBERHOLSTER-[914] (       -       ) [MRIN:306]
       Marriage: 


picture
Elsie Johanna BURGER-[309]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 10 Aug 1816
    Christening: 24 Nov 1816 - Graaff-Reinet
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g1
                 


Parents
         Father: Barend Jacobus Johannes BURGER-[307] (1796-      ) [MRIN:111]
         Mother: Jacoba Johanna THERON-[308] (1795-1874)


picture
Elsie Magaretha BURGER-[1973]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Andries Bartholomeus BURGER-[1971] (      -      ) [MRIN:693]
         Mother: Mynhard GREEF-[1972] (      -      )

Spouses and Children
1. *Onbekend GHESSE ?-[1980] (       -       ) [MRIN:694]
       Marriage: 


picture
Elsie Maria BURGER-[220]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 25 Sep 1788
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: e6
                 


Parents
         Father: Barend Johannes BURGER-[206] (1750-      ) [MRIN:74]
         Mother: Anna DU TOIT-[207] (      -      )

Spouses and Children
1. *Daniel Carel DU TOIT-[221] (       -       ) [MRIN:81]
       Marriage: 

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia