Burger(s) Genealogie


picture

picture Charl BURGER-[193]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g9
                 


Parents
         Father: Schalk Jacobus BURGER-[182] (Cir 1822-1881) [MRIN:68]
         Mother: Onbekend-[184] (      -      )


picture
Charl BURGER-[1670]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 27 Oct 1981 - Bellville
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: j3
                 


Parents
         Father: Marius Jacobus BURGER-[1625] (1950-      ) [MRIN:584]
         Mother: Cecilene VAN ZYL-[1626] (      -      )


picture
Charl Jacobus BURGER-[1044]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 23 Dec 1851
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: f3
                 


Parents
         Father: Charl Jacobus BURGER-[1037] (1819-1878) [MRIN:348]
         Mother: Jeanetta Gesina Elizabeth SMITH-[1038] (      -1858)


picture
Charl Jacobus BURGER-[1037]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 28 Feb 1819
          Death: 1878
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Andries BURGER-[1013] (1771-      ) [MRIN:340]
         Mother: Johanna Maria VAN DER MERWE-[1014] (      -      )

Spouses and Children
1. *Jeanetta Gesina Elizabeth SMITH-[1038] (       - 22 Feb 1858) [MRIN:348]
       Marriage: 
       Children:
                1. Gesina Christina BURGER-[1042] (1845-      )
                2. Johanna Maria BURGER-[1043] (1847-      )
                3. Charl Jacobus BURGER-[1044] (1851-      )
                4. Christoffel Johannes BURGER-[1045] (1853-      )
                5. Andries Willem BURGER-[1046] (1856-      )
                6. Janetta Gesina Elizabeth BURGER-[1048] (      -1901)

2. Regina Johanna MOSTERT-[1041] (       -       ) [MRIN:350]
       Marriage: 


picture
Charl Johannes BURGER-[1672]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: j2
                 


Parents
         Father: Schalk Willem BURGER-[1630] (1942-      ) [MRIN:586]
         Mother: Annalene TREDOUX-[1631] (      -      )


picture
Charl Johannes BURGER-[916]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g2
                 


Parents
         Father: Willem Jacobus BURGER-[913] (1832-1897) [MRIN:613]
         Mother: Maria Elizabeth Johanna OBERHOLSTER-[1525] (Cir 1840-1900)


picture
Charl Johannes BURGER-[1579]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 16 Jan 1873
    Christening: 
          Death: 18 Sep 1948 - Kleinvlei, Citrusdal
         Burial: in Kleinvlei, Citrusdal
      User ID #: g3
                 


Parents
         Father: Alewyn Johannes BURGER-[909] (1841-1888) [MRIN:561]
         Mother: Catharina Elizabeth OBERHOLSTER-[1572] (1842-1874)

Spouses and Children
1. *Clasina Johanna Elizabeth VAN DER MERWE-[1580] (3 Jul 1881 - 29 Aug 1941) [MRIN:565]
       Marriage: 
       Children:
                1. Johanna Catharina Elizabeth BURGER-[1594] (      -      )
                2. Catharina Johanna Elizabeth BURGER-[1592] (1906-1992)
                3. Izak Jacobus van der Merwe BURGER-[1595] (1908-1975)
                4. Charl Johannes BURGER-[1597] (1910-1981)
                5. Pieter Daniel BURGER-[1599] (1912-1985)
                6. Hester Johanna BURGER-[1603] (      -      )
                7. Martha Alida BURGER-[1605] (1922-1998)
                8. Alwina Johanna BURGER-[1608] (1926-      )

Notes
General:
Waarskynlik vernoem na sy moeder se familie. Op die SK word sy naam as Charel gegee, maar op die grafsteen is Sarel geskryf.
Research:
MOOC 6266/49

picture Charl Johannes BURGER-[1636]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 29 Jun 1938 - Citrusdal
    Christening: in Citrusdal
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: i1
                 


Parents
         Father: Pieter Daniel BURGER-[1599] (1912-1985) [MRIN:572]
         Mother: Adriana Johanna Francina VAN ZYL-[1600] (1914-1992)

Spouses and Children
1. *Rosemarie VAN ZYL-[1637] (9 Jun 1945 -       ) [MRIN:590]
       Marriage: 2 Nov 1968 - Durbanville
       Children:
                1. Pieter Daniel BURGER-[1674] (1970-      )
                2. Mariette BURGER-[1676] (1971-      )
                3. Adriana BURGER-[1678] (1976-      )


picture
Charl Johannes BURGER-[1597]

      Sex: M
AKA: Sallie
Individual Information
          Birth: 11 May 1910
    Christening: 
          Death: 11 Sep 1981 - Durbanville
         Burial: in Durbanville
      User ID #: h4
                 


Parents
         Father: Charl Johannes BURGER-[1579] (1873-1948) [MRIN:565]
         Mother: Clasina Johanna Elizabeth VAN DER MERWE-[1580] (1881-1941)

Spouses and Children
1. *Christina Wilhelmina BURGER-[1598] (       -       ) [MRIN:571]
       Marriage: 
       Children:
                1. Sarel Johannes BURGER-[1629] (      -      )
                2. Schalk Willem BURGER-[1630] (1942-      )


picture
Charl Johannes BURGER-[1126]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: h4
                 


Parents
         Father: Barend Jacobus BURGER-[1122] (      -      ) [MRIN:376]
         Mother: Wilhelmina Jacoba BURGER-[1121] (      -      )

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia