Burger(s) Genealogie


picture

picture Catharina Johanna BURGER-[1117]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Schalk Willem Jacobus BURGER-[665] (1835-1912) [MRIN:368]
         Mother: Anna Maria Christina Helena PRETORIUS-[1106] (      -      )

Spouses and Children
1. *Frederick VISSER-[1118] (       -       ) [MRIN:374]
       Marriage: 


picture
Catharina Johanna Barendina BURGER-[1114]

      Sex: F
AKA: Tienie
Individual Information
          Birth: 3 Dec 1887
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: h2
                 


Parents
         Father: Barend Jacobus Schalk Willem BURGER-[1109] (1857-1924) [MRIN:370]
         Mother: Wilhelmina Jacoba BURGER ?-[1110] (      -      )

Spouses and Children
1. *Onbekend LAUBSCHER-[1115] (       -       ) [MRIN:372]
       Marriage: 


picture
Catharina Johanna Barendina BURGER-[1890]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father:  [MRIN:661]
         Mother: Wilhelmina Elizabeth Petronella BURGER-[1891] (      -      )

Notes
General:
Word op Oupa Willem Petrus Burger se SK aangegee as minderjarige kind van haar oorlede moeder.

picture Catharina Johanna Elizabeth BURGER-[1592]

      Sex: F
AKA: Trynie
Individual Information
          Birth: 11 Jul 1906 - Kleinvlei, Citrusdal
    Christening: 
          Death: 29 Dec 1992 - Stellenbosch
         Burial: in Graf # 584 Onderpappegaaiberg, Stellenbosch
      User ID #: h2
                 


Parents
         Father: Charl Johannes BURGER-[1579] (1873-1948) [MRIN:565]
         Mother: Clasina Johanna Elizabeth VAN DER MERWE-[1580] (1881-1941)

Spouses and Children
1. *Matthys (MR) RAS-[1593] (29 Nov 1900 - 18 Jul 1979) [MRIN:569]
       Marriage: 

Notes
General:
Op grafskrif word name as CEJ aangegee.

picture Catharina Margaretha Elizabeth Barendina BURGER-[1932]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Barend Jacobus BURGER-[1893] (Cir 1839-1875) [MRIN:662]
         Mother: Elizabeth Margaretha Charlotta VAN DER MERWE-[1894] (Cir 1839-1914)

Spouses and Children
1. *Paul ? VAN DER MERWE-[1961] (       -       ) [MRIN:687]
       Marriage: 


picture
Catharina Maria BURGER-[197]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 18 Mar 1831
    Christening: 1 May 1831 - Graaff-Reinet
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: f5
                 


Parents
         Father: Willem Jacobus BURGER-[177] (1793-1877) [MRIN:65]
         Mother: Geertruy Jacoba PIENAAR-[178] (1799-1868)

Spouses and Children
1. *Alewyn Petrus BURGER-[198] (       -       ) [MRIN:70]
       Marriage: 


picture
Catharina Maria BURGER-[98]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 31 Mar 1855
    Christening: 27 May 1855 - Graaff-Reinet
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g?
                 


Parents
         Father: Schalk Jacobus BURGER-[96] (1827-      ) [MRIN:37]
         Mother: Hester Aletta BURGER ?-[97] (      -      )


picture
Catharina Maria BURGER-[58]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: f6
                 


Parents
         Father: Willem Jacobus BURGER-[50] (Cir 1787-1852) [MRIN:22]
         Mother: Elizabeth Maria GERBER-[51] (1789-      )


picture
Catharina Maria BURGER-[2080]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Alwyn Petrus BURGER-[2076] (      -Bef 1904) [MRIN:734]
         Mother: Catharina Maria BURGER-[2077] (      -Bef 1906)

Spouses and Children
1. *F WEITSZ-[2093] (       -       ) [MRIN:738]
       Marriage: 


picture
Catharina Maria BURGER-[2077]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: Bef 17 Nov 1906 - Schoonberg, dist Graaff Reinet
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Alwyn Petrus BURGER-[2076] (       - Bef 21 Jul 1904) [MRIN:734]
       Marriage: 
       Children:
                1. Getruida Jacoba BURGER-[2078] (      -      )
                2. Maria Magdalena BURGER-[2079] (      -      )
                3. Catharina Maria BURGER-[2080] (      -      )
                4. Aletta Elizabeth Petronella BURGER-[2081] (      -      )
                5. Hester Aletta BURGER-[2082] (      -      )
                6. Alwyn Petrus BURGER-[2083] (      -      )
                7. Willem Jacobus BURGER-[2084] (      -      )

Notes
General:
Oorlede tussen 21 Jul 1904 en 17 Nov 1906
Gesamentlike Boedelrekening dd 21 Jul 1904
Research:
MOOC 13/1/1568 # 127

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia