Burger(s) Genealogie


picture

picture Maria Elizabeth ZINCKE-[808]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: Cir 1815
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Barend Jacobus BURGER-[807] (30 May 1811 -       ) [MRIN:270]
       Marriage: 6 Apr 1834 - Tulbagh
       Children:
                1. Maria Jacoba BURGER-[809] (1858-      )


picture
Jacob Friedrich ZOIN-[1483]

      Sex: M
AKA: ZOEN
Individual Information
          Birth: 1719
    Christening: 
          Death: 1754
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Francina DE BEVERNAGE-[1482] (       -       ) [MRIN:532]
       Marriage: 12 Sep 1751

Notes
General:
Hy is van Hamburg, Duitsland. Hy kom in 1741 as matroos in die Kaap aan. Hy is bou kneg in 1744, later burger in 1749. Hy word ter dood veroordeel in 1754 nadat hy 'n Hottentot mishandel het.

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia