Burger(s) Genealogie


picture

picture Rosa PHEIFER-[771]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Abraham Willem Adriaan BURGER-[770] (1 Oct 1927 -       ) [MRIN:256]
       Marriage: 


picture
Anna Sophia PIENAAR-[195]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 22 Dec 1750
          Death: 1775 - Tulbagh
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Johannes PIENAAR-[681] (1722-1783) [MRIN:220]
         Mother: Anna Sophia BURGER-[679] (1723-      )

Spouses and Children
1. *Jan Louis DU PLESSIS-[1692] (17 May 1744 - 1821) [MRIN:612]
       Marriage: 15 Jan 1775


picture
Anna Sophia Jacoba PIENAAR-[163]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Andries Petrus BURGER-[162] (30 Sep 1792 -       ) [MRIN:59]
       Marriage: 2 Apr 1815 - Graaff-Reinet
       Children:
                1. Schalk Jacobus BURGER-[164] (1816-      )
                2. Petrus Johannes BURGER-[168] (1818-      )
                3. Aletta Elizabeth BURGER-[175] (1819-      )
                4. Aletta Sophia Jacoba BURGER-[176] (1820-      )


picture
Barend PIENAAR-[1479]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 1762
    Christening: 5 Sep 1762
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Johannes PIENAAR-[681] (1722-1783) [MRIN:220]
         Mother: Anna Sophia BURGER-[679] (1723-      )


picture
Elsje PIENAAR-[460]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Schalk Willem BURGER-[459] (11 Sep 1789 -       ) [MRIN:155]
       Marriage: 1 Jul 1815 - Tulbagh


picture
Geertruy Jacoba PIENAAR-[178]

      Sex: F
AKA: Geertuida Jacoba
Individual Information
          Birth: 21 Mar 1799
    Christening: 6 Jul 1799 - Graaff-Reinet
          Death: 17 Nov 1868 - De De Rust, Sneeuberg, Graaff Reinet
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Petrus PIENAAR-[179] (1761-1826) [MRIN:66]
         Mother: Aletta Elizabeth CONRADIE-[180] (1769-      )

Spouses and Children
1. *Willem Jacobus BURGER-[177] (18 Aug 1793 - 15 Nov 1877) [MRIN:65]
       Marriage: 18 May 1817 - Graaff-Reinet
       Children:
                1. Aletta Elizabeth BURGER-[181] (1818-      )
                2. Schalk Jacobus BURGER-[182] (Cir 1822-1881)
                3. Hester Aletta BURGER-[138] (1825-1869)
                4. Petrus BURGER-[196] (1826-      )
                5. Catharina Maria BURGER-[197] (1831-      )
                6. Geertruida Jacoba BURGER-[199] (1833-      )
                7. Aletta Elizabeth Petronella BURGER-[201] (1835-      )


picture
Jacoba Louisa PIENAAR-[1833]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Barend Jacobus BURGER-[1830] (Cir Mar 1885 - 28 Feb 1937) [MRIN:649]
       Marriage: in Bloemfontein
       Children:
                1. Hendrik Gerhardus BURGER-[1834] (1918-      )
                2. Louis Pienaar BURGER-[1835] (1920-      )
                3. Johanna Gertruida BURGER-[1836] (1925-      )


picture
Jacobus Johannes PIENAAR-[1473]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 24 Dec 1758
    Christening: 
          Death: 1802
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Johannes PIENAAR-[681] (1722-1783) [MRIN:220]
         Mother: Anna Sophia BURGER-[679] (1723-      )


picture
Jaques PIENAAR-[140]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 1692 - Franschhoek
          Death: 22 Nov 1774
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Louise CORDIER-[194] (1685 -       ) [MRIN:69]
       Marriage: 21 Jan 1714
       Children:
                1. Johannes PIENAAR-[681] (1722-1783)

Notes
General:
Hy trek Noord-Ooswaarts waar weilisensies aan hom toegeken word. Hy woon by de Bocke Rivier in 1731, Driefontein, agter die Bokkeveld in 1739 en Elandsfontein in die Bokkeveld in 1746.

picture Johanna PIENAAR-[1472]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 8 Jan 1758
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Johannes PIENAAR-[681] (1722-1783) [MRIN:220]
         Mother: Anna Sophia BURGER-[679] (1723-      )

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia