Burger(s) Genealogie


picture

picture Johannes Abraham NEL-[2205]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Maria Margaretha Magdalena LOUW-[2206] (       -       ) [MRIN:782]
       Marriage: 
       Children:
                1. Maria Magritha Clasina NEL-[2204] (1871-1940)


picture
Maria Magritha Clasina NEL-[2204]

      Sex: F
AKA: Clacina Classina
Individual Information
          Birth: 28 Sep 1871
    Christening: 21 Jan 1872 - Calvinia
          Death: 23 Jan 1940 - Rooidam
         Burial: in Jolliedam
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Johannes Abraham NEL-[2205] (      -      ) [MRIN:782]
         Mother: Maria Margaretha Magdalena LOUW-[2206] (      -      )

Spouses and Children
1. *Petrus Lodewicus BURGER-[2203] (6 Dec 1862 - 11 Nov 1931) [MRIN:781]
       Marriage: 28 Jul 1890 - Calvinia
       Children:
                1. Stefanus Christian BURGER-[2207] (      -      )
                2. Maria Magritha Magdalena BURGER-[2208] (      -      )
                3. Johanna Adriana Maria Elizabeth BURGER-[2210] (1893-1956)

Notes
Christening Notes:
Getuies by doop
Nicolaas Everhardus Louw
Maria M Louw
Jacobus Nel
Elizabeth Helena Nel
Death Notes:
Sy is oorlede op die plaas van haar skoonseun Nicolaas Daniel Lombaard Burger.

picture Susanna Hendrina Louisa NEL-[639]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Barend Frederik BURGER-[638] (14 Aug 1837 - 14 Aug 1904) [MRIN:210]
       Marriage: 
       Children:
                1. Anna Elizabeth BURGER-[640] (      -      )
                2. Anna Aletta Elizabeth BURGER-[641] (      -      )
                3. Gerrida Margaretha BURGER-[642] (      -      )
                4. Susanna Hendrina Francina BURGER-[643] (      -      )
                5. Maria Magdalena BURGER-[644] (      -      )
                6. Willem Petrus BURGER-[645] (      -      )
                7. Elizabeth Alberta BURGER-[646] (      -      )
                8. Barend Frederik BURGER-[647] (      -      )


picture
Maria Charlotta NIENABER-[1432]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 11 Mar 1790
    Christening: 11 Mar 1792 - Paarl
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Carel Johannes LUBBE-[1431] (1784 -       ) [MRIN:509]
       Marriage: 7 Oct 1804
       Children:
                1. Anna Jacoba LUBBE-[1430] (1816-      )


picture
Susara Wilhelmina NIENABER-[1372]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: Cir 1852 - Modderfontein, Kroonstad
    Christening: 
          Death: 1916
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Andries Petrus BURGERS-[673] (15 Feb 1833 - 1915) [MRIN:477]
       Marriage: 4 Apr 1870
       Children:
                1. Maria Jacoba BURGERS-[1373] (1872-      )
                2. Anna Magdalena van Heerden BURGERS-[1375] (1874-      )
                3. Susara WIlhelmina BURGERS-[1377] (1876-      )
                4. Wilhelmina Petronella BURGERS-[1379] (1878-      )
                5. Jacobus Adriaan BURGERS-[1381] (1880-      )


picture
Izak NIEUWOUDT I-sn-[455]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Aletta Sophia Wilhelmina BURGER-[454] (16 Oct 1803 -       ) [MRIN:154]
       Marriage: 


picture
Johanna NIEUWOUDT-[761]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 27 Nov 1917
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Andries Johannes BURGER-[760] (29 Nov 1917 -       ) [MRIN:252]
       Marriage: 


picture
Johanna Alberta NIEUWOUDT-[1690]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Johannes Dawid Prins VAN DER MERWE-[1689] (       - 5 Oct 2001) [MRIN:610]
       Marriage: 
       Children:
                1. Johannes Dawid Prins VAN DER MERWE-[1359] (      -      )


picture
Johanna Jacoba NIEUWOUDT-[1904]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *John Foster VAN WYK-[1903] (       -       ) [MRIN:667]
       Marriage: 
       Children:
                1. Petronella Albertina VAN WYK-[1899] (1890-1985)


picture
Maria Magritha NIEUWOUDT-[1850]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Sybrand Strauss BURGER-[1849] (       -       ) [MRIN:653]
       Marriage: 
       Children:
                1. Andries Petrus BURGER-[1848] (1867-1931)

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia