Burger(s) Genealogie


picture

picture Coert GROBBELAAR-[1468]

      Sex: M
AKA: Conraad
Individual Information
          Birth: 
    Christening: 26 Nov 1730 - Drakenstein
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Johan(n) GROBLER-[1469] (1678-      ) [MRIN:527]
         Mother: Geertruy KNOETZE-[1470] (1706-1726)

Spouses and Children
1. *Louisa PIENAAR-[1467] (2 Jul 1752 -       ) [MRIN:526]
       Marriage: 1 May 1768

Notes
General:
Burger van Drakenstein. Hierdie tak spel hul van oorwegend Grobbelaar. Hulle vestig in die omgewing van Graaff Reinet en Middelburg, Kaap. Sommige verhuis na Cradock en vestig daar.

picture Johan(n) GROBLER-[1469]

      Sex: M
AKA: GROBBELAAR
Individual Information
          Birth: 10 Oct 1678 - Tangermunde, Duitsland
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Geertruy KNOETZE-[1470] (11 Jul 1706 - 1726) [MRIN:527]
       Marriage: 1715
       Children:
                1. Coert GROBBELAAR-[1468] (1730-      )

Notes
General:
Hy kom in 1708 vanaf Tangermunde in die Kaap aan in diens van die HOIK. Hy is vanaf 1708 tot 1712 'n houtkapper en wadrywer. In 1713 tree hy in diens van Christiaan Maasdorp as boerkneg tot in 1715. In 1715 word hy vryburger. Hy het vanaf Duitsland na die Kaap gekom en sy van kom wel voor in Duitsland, maar die van is waarskynlik Nordies van oorsprong.

picture Johanna M GROBLER-[376]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Willem Jacobus BURGER-[375] (4 Jul 1808 - 13 Feb 1883) [MRIN:130]
       Marriage: 2 Jul 1832 - Graaff-Reinet
       Children:
                1. Andries Jacobus BURGER-[377] (1833-      )
                2. Jacobus Arnoldus BURGER-[378] (      -      )
                3. Elizabeth Barendina BURGER-[379] (      -      )
                4. Aletta Sophia BURGER-[380] (      -      )
                5. Willem Jacobus van Heerden BURGER-[381] (      -      )
                6. Barend Jacobus BURGER-[382] (      -      )


picture
Johannes Jacobus GROBLER-[343]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Anna Sophia BURGER-[342] (4 Jun 1824 -       ) [MRIN:122]
       Marriage: 


picture
Maartje J GROBLER-[337]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Jacobus Stephanus BURGER-[336] (8 Aug 1811 -       ) [MRIN:120]
       Marriage: 10 Mar 1833 - Graaff-Reinet


picture
Isak GROENEWALD-[2043]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Jacoba Maria Christina BURGER-[2037] (       -       ) [MRIN:720]
       Marriage: 

Notes
General:
Woonagtig De Aar

picture J GROENEWALD-[2130]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Christina Johanna BURGER-[2126] (       -       ) [MRIN:750]
       Marriage: 


picture
Sophia GROENEWALD-[2131]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Jan Hendrik BURGER-[2122] (       -       ) [MRIN:751]
       Marriage: 


picture
W S GROENEWALD-[2128]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Cornelia Magrieta BURGER-[2121] (       -       ) [MRIN:748]
       Marriage: 


picture
Judith Catharina GRUNDLINGH-[21]

      Sex: F

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Spouses and Children
1. *Willem BURGER-[19] (30 Sep 1742 -       ) [MRIN:12]
       Marriage: 6 May 1787
       Children:
                1. Johannes Schalk BURGER-[64] (1789-      )
                2. Jacobus Petrus Alwyn BURGER-[81] (1791-      )

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia