Burger(s) Genealogie


picture

picture Willem Jacobus van Heerden BURGER-[381]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g5
                 


Parents
         Father: Willem Jacobus BURGER-[375] (1808-1883) [MRIN:130]
         Mother: Johanna M GROBLER-[376] (      -      )


picture
Willem Johannes BURGER-[2110]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Alwyn Petrus BURGER-[2096] (Cir 1808-1884) [MRIN:742]
         Mother: Onbekend ONBEKEND-[2104] (      -      )


picture
Willem Johannes BURGER-[1087]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 11 Feb 1807
    Christening: 3 May 1807 - Tulbagh
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: e4
                 


Parents
         Father: Jacobus Frederik BURGER-[1081] (1778-      ) [MRIN:361]
         Mother: Martha Magdalena BURGER ?-[1082] (      -      )


picture
Willem Petrus BURGER-[1800]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g3
                 


Parents
         Father: Willem Petrus BURGER-[128] (1826-1872) [MRIN:639]
         Mother: Anna Susanna Francina JOOSTE-[1797] (      -      )


picture
Willem Petrus BURGER-[2262]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g5
                 


Parents
         Father: Stephanus Christiaan BURGER-[658] (1832-1894) [MRIN:804]
         Mother: Louisa Jacoba VAN DER MERWE-[2260] (      -      )


picture
Willem Petrus BURGER-[1793]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: Cir Jan 1853
    Christening: 
          Death: 16 Dec 1922 - Zout-puts
         Burial: 
      User ID #: g4
                 


Parents
         Father: Willem Petrus BURGER-[1787] (1825-1890) [MRIN:636]
         Mother: Christina Alida LOUW-[1788] (      -      )

Spouses and Children
1. *Susanna Francina LOMBARD-[2178] (26 May 1861 - 7 Apr 1913) [MRIN:769]
       Marriage: 
       Children:
                1. Willem Petrus BURGER-[2181] (1879-1966)
                2. Nicolaas Daniel Lombaard BURGER-[2182] (1890-1970)
                3. Alwyn Jacobus BURGER-[2183] (      -      )
                4. Christoffel BURGER-[2184] (      -      )
                5. Anna Francina BURGER-[2185] (      -      )
                6. Christina Alida BURGER-[2186] (      -      )
                7. Susanna Francina BURGER-[2187] (1885-1956)
                8. Elsie Sophia BURGER-[2188] (      -      )
                9. Jacomina Johanna Elizabeth BURGER-[2189] (      -      )
                10. Sara Margeritha Anna BURGER-[2190] (      -      )
                11. Anna Catherina BURGER-[2191] (      -      )

2. Johanna Catherina Adriana VAN NIEKERK-[2200] (       -       ) [MRIN:779]
       Marriage: Brandvlei, Calvinia

Notes
General:
Boer op die plaas Zout-Puts

picture Willem Petrus BURGER-[1787]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 5 Oct 1825 - Klipfontein, Piketberg
    Christening: 
          Death: 1 Aug 1890 - Brandvlei, Calvinia
         Burial: 
      User ID #: f3
                 


Parents
         Father: Alewyn Jacobus BURGER-[648] (1799-1840) [MRIN:211]
         Mother: Elsie Sophia MYBURGH-[649] (      -      )

Spouses and Children
1. *Christina Alida LOUW-[1788] (       -       ) [MRIN:636]
       Marriage: 
       Children:
                1. Alewyn Jacobus BURGER-[1789] (      -      )
                2. Elsje Sophia BURGER-[1790] (      -      )
                3. Jacobus Johannes Louw BURGER-[1792] (      -      )
                4. Willem Petrus BURGER-[1793] (Cir 1853-1922)
                5. Andries Petrus BURGER-[1492] (Cir 1860-1926)
                6. Johannes Abraham BURGER-[1794] (1862-1897)

Notes
General:
Oorlede aan huis van sy seun WP Burger. Gemeld as insolvent.
Research:
MOOC 6/9/283 # 1493

picture Willem Petrus BURGER-[1863]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: Cir Mar 1872 - Tygerhoek, Calvinia
    Christening: 
          Death: 18 Feb 1893 - Tygerhoek, Calvinia
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Willem Petrus BURGER-[1864] (      -      ) [MRIN:655]
         Mother: Catherina Jacoba KOTZE-[1865] (      -      )

Notes
Research:
MOOC 6/9/330 # 1549

picture Willem Petrus BURGER-[2272]

      Sex: M

Individual Information
          Birth: 24 Aug 1868
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: g3
                 


Parents
         Father: Petrus Susius BURGER-[1822] (1836-1920) [MRIN:805]
         Mother: Martha Cornelia Sophia VAN WYK-[2269] (      -      )

Spouses and Children
1. *Matilda Dorethia BERG-[2292] (22 Oct 1874 -       ) [MRIN:812]
       Marriage: 
       Children:
                1. Theodor Heinrich BURGER-[2293] (1901-1979)


picture
Willem Petrus BURGER-[2258]

      Sex: M
AKA: Jikkie
Individual Information
          Birth: 
    Christening: 
          Death: 
         Burial: 
      User ID #: 
                 


Parents
         Father: Willem Petrus BURGER-[2256] (      -      ) [MRIN:803]
         Mother: Hester ? BURGER ?-[2257] (      -      )

Notes
General:
Boer (Oktober 2005) op Skansklip, dist Kenhardt.

Table of Contents | Surnames | Name List

This Web Site was Created 23 Oct 2005 with Legacy 5.0 from Millennia